خبرهای ویژه

» اجتماعی » جشنواره تئاتر ملی هنرمندان شاهد و ایثارگر کشور پایان یافت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۴:۱۲

 کد خبر: 12449

جشنواره تئاتر ملی هنرمندان شاهد و ایثارگر کشور پایان یافت

به گزارش ندای رسانه از رامسر، هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه این رویداد ملی فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی رامسر با اشاره به تقدیم ده هزار و ۴۰۰ شهید از مازندران، اظهار داشت: این استان در دوران دفاع مقدس و انقلاب، ۳۳ هزار و ۷۰۰ جانباز و دو […]

به گزارش ندای رسانه از رامسر، هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه این رویداد ملی فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی رامسر با اشاره به تقدیم ده هزار و ۴۰۰ شهید از مازندران، اظهار داشت: این استان در دوران دفاع مقدس و انقلاب، ۳۳ هزار و ۷۰۰ جانباز و دو هزار و ۷۰۰ آزاده تقدیم نظام کرده است.

وی افزود: در زمینه ایثار و شهادت پشتوانه ای مناسبی در مازندران فراهم بوده و خداوند را شاکریم بار دیگر میزبانی مراسمی را عهده دار شدیم که می‌توانیم در خدمت فرزندان شهید و ایثارگر باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به اینکه هدف از برگزاری جشنواره ملی تئاتر کشف استعدادها، تهذیب قلوب و تجدید دوستی‌ها برای بهتر زیستن در ادامه زندگی است، تصریح کرد: صبحت از فرهنگ و هنر در میان هنرمندان در حقیقت زیره به کرمان بردن است. مهم ترین رسالتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌کند مقوله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که می‌توان گفت آرامش و آسایش ایجاد شده در جامعه مدیون خون شهیدان، جانبازان و والامقامان ایثارگران است.

مظلومی با بیان اینکه خانواده بزرگ شاهد و ایثارگر در حوزه فرهنگ و هنر وظایف و رسالت‌های خطیر به مراتب بیشتر از سایر هنرمندان دارند، گفت: پیام رسانی صحیح به مخاطب، ترویج واقعی فرهنگ ایثار و شهادت و شیوه‌های ابلاغ پیام برعهده فعالان این حوزه است.

حجت الاسلام کاویانی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نیز در این جشنواره با اشاره به اینکه نقش هنرمندان تئاتر حوزه ایثار و شهادت در ترویج این فرهنگ به جامعه ضروری است، گفت: شناخت استعدادهای مناسب و ایجاد انگیزه برای جامعه ایثارگر از اهداف این جشنواره است.

هنرمندان شاهد و ایثارگر کشور در دو بخش ۹ گروه صحنه ای و ۱۲ گروه خیابانی آثار خود را در سه روز به نمایش گذاشته و برترین‌هایی هر بخش از استانهای مختلف کشور برگزیده شدند.

در تئاتر صحنه ای و خیابانی استان‌های مازندران، ایلام،کرمان، البرز، لرستان،خوزستان،کرمانشاه، فارس، اردبیل، مرکزی، آذربایجان شرقی، بوشهر، کهلیلویه و بویر احمد شرکت کردند.

در این مراسم ضمن تقدیر از برترین‌های بخش‌های مختلف هنری جشنواره، از مادر شهید هنرمند مازندران به نام امید زندی تجلیل شد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی
ارسال دیدگاه